ORGANIZATOR

Evention

Evention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych na rynku ICT. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi. Szukamy innowacyjnych form realizacji spotkań, tak by odpowiadało to obecnym aspiracjom, oczekiwaniom i potrzebom menedżerów ICT.

PARTNER MERYTORYCZNY

Predica

Predica pomaga firmom na całym świecie w realizacji celów biznesowych poprzez zastosowanie najnowszych technologii Microsoftu. Nasze podejście polega na zachowaniu prostoty, bezpieczeństwa i skuteczności. Specjalizujemy się w usprawnianiu działań pracowników biurowych, bezpieczeństwie, zarządzaniu tożsamością, CRM, analityce danych, IoT i mobilności. Oferujemy usługi consultingowe z zakresu strategii, a także projektowania, wdrażania i wsparcia odpowiednich rozwiązań. Jesteśmy złotym i srebrnym partnerem Microsoft w kilku obszarach, m.in. Cloud Platform (Azure), Cloud Productivity (Office 365), Data Analytics, Data Platform i Application Development. Zatrudniamy obecnie ponad 120 pracowników; wśród nich MVP, byli pracownicy Microsoftu oraz Certyfikowani Specjaliści Microsoftu.

SAS Institute

SAS Institute jest światowym liderem w zakresie analityki biznesowej i technologii Data Management oraz największym niezależnym dostawcą oprogramowania Business Intelligence. Z rozwiązań SAS korzysta na świecie ponad 83 000 firm i instytucji w 150 krajach, w tym 94 przedsiębiorstwa z pierwszej setki listy 2016 Fortune Global 500. Firma istnieje od 1976 r. i zatrudnia ponad 14 000 pracowników. W Polsce SAS Institute działa od 1992 roku i jest wiodącym dostawcą analityki biznesowej. Rozwiązania SAS adresowane są do wszystkich sektorów gospodarki, m.in. bankowości, ubezpieczeń, telekomunikacji, energetyki, farmacji, przemysłu, handlu oraz sektora administracji publicznej.

MECENAS

Promity

Promity jest firmą specjalizują się w świadczeniu usług pozwalających osiągać sukcesy biznesowe dzięki wykorzystaniu rozwiązań informatycznych. Wyróżnikiem Promity jest pragmatyczne podejście do zastosowania informatyki w biznesie.

W ramach firmy wyodrębniono następujące piony:

  • Promity Consulting, który wspiera przeprowadzanie istotnych zmian organizacyjnych, w tym optymalizację kosztów CAPEX/OPEX ze szczególnym uwzględnieniem środowiska IT i realizowanego portfela projektów, zarządzanie dostawcami oraz rozwój kompetencyjny i procesowy organizacji w obszarach Architektury Korporacyjnej, Data Governance czy też Agile i DevOps.
  • Promity Data Services, który świadczy usługi w obszarze Business Intelligence rozumianym klasycznie (tj. procesy ETL, hurtownie danych, analityka i raportowanie) oraz w ramach rozwiązań klasy Big Data wykorzystujących algorytmy uczenia maszynowego.
  • Promity Software, który tworzy dedykowane aplikacje dla biznesu m.in. rozwiązania wspierające działanie organizacji IT, monitorowanie obiektów, analitykę finansową oraz obsługę i zarządzanie urządzeniami w obrębie rozwiązań klasy IoT. W ramach tego pionu tworzone są również innowacyjne produkty dystrybuowane na rynku globalnym.

Promity jest partnerem firm Talend, VersionOne i Sparx Systems oraz jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce została członkiem forum ArchiMate® w The Open Group.

PATRONI

AI Meetup

Bezpłatne spotkania z cyklu poświęconemu tematyce sztucznej inteligencji pod hasłem „Let’s meet to talk about Artificial Intelligence” organizowane przez firmę 2040.io odbywają się cyklicznie w Krakowie i w Warszawie. Zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy na stronę www.aimeetup.pl.

ChallengeRocket.com

Globalne marki współpracują z ChallengeRocket.com, by pozyskać najlepsze talenty technologiczne za pomocą wyzwań online czy hackathonów. Według Facebooka for Developers ChallengeRocket jest najlepszym na świecie rozwiązaniem dla programistów i inżynierów do oceny i doskonalenia swoich umiejętności (Fb Developer Award 2017). Dowiedz się więcej na:  http://bit.ly/MLChallenge 

Data Science Warsaw

Data Science Warsaw jest warszawską społecznością skupiającą data scientist. Jesteśmy organizacją non-profit działającą na rzecz upowszechniania informacji związanych z Data Science. Na spotkaniach rozmawiamy o  narzędziach, metodach i technologiach stosowanych do pozyskiwania, przekształcania, badania, analizowania i wizualizacji danych. Dyskutujemy o możliwościach prognozowania, rozwoju produktów związanych z danymi i możliwości ich biznesowego wykorzystania.  Organizatorami spotkań Data Science Warsaw są ICM i Fundacja DataSci.

DataKRK

Data KRK brings practical Data Science to Krakow. It is everything you always wanted to know about Big Data, NoSQL or Machine Learning, but were afraid to ask.
Our main area of interest is Hadoop Ecosystem and bringing business value out of it, but we don’t forget about anything related to Data Science.
We meet each month to present an inspiring talk or organize a data-hacking session.

ICM

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) to jednostka Uniwersytetu Warszawskiego, której głównym zadaniem jest działanie na rzecz polskiej nauki poprzez rozwój i udostępnianie infrastruktury badawczej, szczególnie w zakresie infrastruktury informatycznej, oraz poprzez sieciowe udostępnianie zasobów wiedzy. W chwili obecnej w ramach ICM powstaje Centrum Danych i Ich Analiz OCEAN, którego misją jest kompleksowa analiza danych z różnych dziedzin nauki, prowadzona przy wsparciu wysokiej klasy specjalistów.
Nowoczesna, stabilna i w pełni bezpieczna infrastruktura zainstalowana w serwerowni OCEANu bazować będzie na najnowocześniejszych rozwiązaniach IT, umożliwiających wydajne przetwarzanie i analizę dużych zbiorów danych. Kolejnym elementem OCEANU będzie laboratorium sprzętowe przeznaczone do montażu i wdrażania innowacyjnych, pilotażowych systemów informatycznych. Przestrzeń laboratorium posłuży także do teoretycznych i praktycznych szkoleń specjalistycznych.

MI2 DataLab

MI^2 (czytaj: mi kwadrat) powstała jako pomost pomiędzy MIM UW i MiNI PW, czyli dwoma wydziałami pełnymi pasjonatów analizy danych oraz tworzenia narzędzi matematycznych i informatycznych do analizy danych. Zaczęło się od UW i PW ale w grupie działały też osoby z innych uczelni, miast czy nawet krajów zarówno studenci jak i absolwenci.
Działamy w modelu think & do. Analiza danych nie jest wartością samą w sobie. Ważne by była odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby i prowadziła do lepszych decyzji. Rozwijamy umiejętności identyfikacji problemu, rozwiązywania problemu i wdrażania rozwiązania w oparciu o dane i zaawansowane metody analityczne, skalowane narzędzia informatyczne. Robimy to realizując projekty przy których nie tylko można się czegoś dowiedzieć, ale też można coś użytecznego zrobić a wyniki analiz przełożyć na działanie.

Smarter Poland

Fundacja Naukowa Smarter Poland działa od 2011 roku.
Celem działania fundacji jest popularyzacja nauki o danych oraz edukacja dotycząca metod analizy danych i czytania danych, gromadzenie danych dotyczących Polski oraz tworzenie opracowań tych danych.

Warsaw Hadoop User Group

Warsaw Hadoop User Group was founded in 2012 as first in Poland and third in Europe group of Hadoop and Big Data enthusiasts. So far, numerous great and well-known organisations have given talks at WHUG including Spotify, Cloudera, Hortonworks, DataStax, Teradata, GetInData, Allegro, University of Warsaw and we will work hard to ensure that this trend continues.

Warszawskie Spotkania Entuzjastów R

Warszawskie Spotkania Entuzjastów R (SERy) mają na celu integrację środowiska użytkowników i entuzjastów analizy danych z użyciem programu R. Spotkania organizowane są co miesiąc w czwartki w godzinach popołudniowych. Każde spotkanie składa się z dwóch półgodzinnych prelekcji rozdzielonych półgodzinną przerwą na spokojną dyskusję w kuluarach. Zapraszamy nowicjuszy i weteranów, każdy znajdzie coś dla siebie!

AutomatykaOnline.pl

AutomatykaOnline.pl to serwis, który w jednym miejscu skupia wiedzę techniczną, informacje z branży, nowości produktowe oraz nowinki, trendy i innowacje technologiczne. Na portalu publikowane są najświeższe informacje zarówno z rynku polskiego jak i z zagranicy oraz artykuły merytoryczne. Istotną część portalu stanowi katalog branżowy – prezentacja firm i produktów. Jak przystało na nowoczesny portal, AutomatykaOnline.pl obecna jest również w serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn oraz Instagram.

Miesięcznik Automatyka

Miesięcznik „Automatyka” to nowa inicjatywa wydawnicza Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP, która powstała w wyniku wnikliwej analizy rynku, zestawienia potrzeb specjalistów z branży z oczekiwaniami i możliwościami wiodących partnerów rynku automatyki, robotyki i pomiarów. Naszymi czytelnikami są specjaliści z przedsiębiorstw produkcyjnych, firm przemysłowych, automatycy, projektanci urządzeń i systemów, a także służby utrzymania ruchu. Dodatkowo menedżerowie wyższego i średniego szczebla, dyrektorzy ds. produkcji oraz inny personel odpowiedzialny za technologiczną stronę utrzymania i rozwoju produkcji.